Ledig deltidsstilling – vi søker sikrere!

anonymous trainer and climber ascending artificial rock during workout
Photo by Allan Mas on Pexels.com

Er du over 16 år, har Brattkort og kan tenke deg en deltidsjobb for Klatreklubben Ålesund?

Vi søker etter to personer med Brattkort som kan stille opp til et fast tidspunkt hver uke for å sikre uerfarne klatrere som ønsker å forsøke klatring. Vi har fått tilskudd fra både Ålesund Idrettsråd (Lokale aktivitetsskapende midler/LAM) og Sparebanken Møre (TEFT-midler) til å opprette et nytt prosjekttilbud vi ønsker å kalle «Prøv klatring». Vi ser for oss at dette tilbudet skal foregå på dagtid på søndager fra kl. 12:00 – 14:00, men de som får jobben vil være med på å utforme tilbudet og kan komme med innspill til tidspunkt og hvordan vi skal organisere tilbudet med tanke på påmelding/venteliste o.l

Målgruppen for dette tilbudet er barn, unge og voksne som ikke har erfaring med klatring og som ønsker å prøve klatring for første gang. En barriere for mange som ønsker å forsøke klatring er at man enten selv må ha Topptaukort/Brattkort eller være i følge med noen som har Topptaukort/Brattkort. Vi ønsker å fjerne denne barrieren ved å tilby uerfarne klatrere et fast tidspunkt hver uke hvor de kan komme til veggen vår og møte sikrere fra Klatreklubben Ålesund som tar seg av sikringsarbeidet og gir de muligheten til å forsøke klatring uten krav til forkunnskaper eller sosialt nettverk. Vi stiller med utstyr og sikrere, de stiller med bevegelsesglede og nysgjerrighet for sporten!

For å opprette dette tilbudet trenger vi to personer som kan møte til et fast tidspunkt hver uke og tilby sikring til de som ønsker å forsøke seg på klatring for første gang. Vi søker derfor etter deg som trives med å omgås nye mennesker og som kan gi uerfarne klatrere en god førstegangsopplevelse med klatring. Du må være pliktoppfyllende, ha fokus på sikkerhet og kunne møte opp til samme tidspunkt hver uke.  

Arbeidsoppgaver:

 • Stille opp som sikrer for uerfarne klatrere til et fast tidspunkt (to timer) hver uke
 • Organisere kø/venteliste og i samarbeid med daglig leder lage et system som sørger for at alle som møter opp til dette tilbudet får muligheten til å forsøke seg på klatring
 • Andre tilleggsoppgaver kan være aktuelle, slik som:
  • Gjennomføre kontroll om at andre klatrere som er til stede i anlegget har betalt drop-in eller har gyldig periodekort
  • Åpne klubbens ytterdør for medlemmer uten nøkkelbrikke i de timene man er på jobb
  • Holde orden på Klatreklubben Ålesund sitt område

Kvalifikasjoner:

 • Du må ha gyldig Brattkort
 • Du må være over 16 år
 • Du må fremlegge godkjent politiattest
 • Du må være medlem av Klatreklubben Ålesund
 • Det er en fordel om du har gjennomført kurset «Klatreinstruktør inne» (tidligere «Klatreleder Inne»), men dette er ikke et krav

Personlige egenskaper:

 • Inkluderende
 • Pliktoppfyllende og ryddig
 • Engasjert, blid og utadvendt

Vi tilbyr:

 • Timelønn: kr. 250,- pr time
 • Gratis halvårskort og nøkkelbrikke (verdi kr. 2 600,-)

Om du er interessert i en slik deltidsstilling eller har spørsmål knyttet til stillingen ta kontakt med daglig leder på dagligleder@klatreklubben.no. Forventet oppstart er i slutten av mars (20. eller 27. mars). Søknadsfrist 15. mars

PS! Stillingen er en prosjektstilling og vi har foreløpig fått midler til å lønne instruktører/sikrere i 20 uker. Dersom vi får ytterligere midler til dette tilbudet er det aktuelt å forlenge prosjektet og dermed varigheten på stillingene. Siden vi får tilskudd til å gjennomføre dette prosjektet blir tilbudet gratis for barn og unge, men voksne skal betale drop-in pris. Ved stor pågang og/eller mye kø skal barn og unge prioriteres. Om vi ikke får flere midler senere kan det også være aktuelt å videreføre tilbudet, men da kreve drop-in betaling også fra barn og unge.