Dugnad – Regional Klatrecup 25. jan. 2020

Lørdag 25. januar er det Klatreklubben Ålesund sin tur til å arrangere den fjerde runden (totalt syv) av Regional Klatrecup Møre og Romsdal 2019/2020.

 

Facebook-arrangement for dugnad: https://www.facebook.com/events/3001507376740065/

Facebook-arrangemen for konkurranse: https://www.facebook.com/events/2974390835922723/

Dette betyr at vi må klargjøre veggen vår til storinnrykk fra klatrere fra hele dette vakre fylket.

Klubben har leid inn en rutesetter som skal skru fra mandag – fredag, og det betyr at vi må bruke søndagen på å skru ned og høytrykksspyle takene før han kommer. Vi skal skru ned nesten alle rutene i hele veggen (ca. 10 stk. blir stående), så vi trenger masse hjelpe med å få ned/opp ca. 60-70 ruter. Rutesetter skrur ca. 30 nye ruter, og resten skal frivilligheten ordne.

Tidsskjema:

  • Søndag 19. januar kl. 16:00 – 22:00 = Skru ned / vaske tak
  • Mandag – fredag kl. 10:00 – 22:00 = Skru nye ruter
  • Lørdag 25. januar kl. 10:00 – 17:00 = Konkurranse

Vi håper at mange ønsker å bidra til fornying av rutene i klatreveggen, og det er behov for hjelp til både å ta hente/levere lift, skru tak, vaske og skru opp nye ruter. Klatreklubben Ålesund er en frivillig klubb som er drevet av og for våre medlemmer, og vi er helt avhengig av frivillig innsats for at vi skal få masse ny plastikkmoro i veggen vår. Jo flere som bidrar, jo flere nye ruter får vi opp. Det vil servert mat/frukt/drikke hver dag til de som bidrar på dugnaden.

Naboen sponser oss med en lift, og dette gjør nok prosessen både enklere og morsommere. Ta med egen drill hvis du har dette.

Vi sees på dugnad!

NB: Klatrevegg, buldrevegg og kraftloft vil være stengt i hele dugnadsperioden.