Vi trenger instruktører → Klatreleder inne = 17. – 18. august 2018

Denne helgen arrangerer vi kurs som ved bestått gir instruktørgodkjenningen «Klatreleder inne». Klatreleder inne utdannes av Norges Klatreforbund, for å sikre at grunnkurs og andre klatreaktiviteter holdes på en sikker og bra måte.

Klatreklubben Ålesund er avhengige av instruktører for å ha en aktiv klubb. Vi er derfor på utkikk etter flere som ønsker å ta instruktørutdanning for å bidra i klubben. Du trenger ikke å holde flere kurs enn du selv ønsker, men vi vil sette opp en plan for gjerne et halv år frem i tid. Vi trenger derfor noen instruktører som er villig til å planlegge med oss, slik at kurstilbudet til våre medlemmer forbedres. All kursaktivitet er lønnet arbeid.

Kurset som ved bestått instruktørgodkjenningen «Klatreleder inne» er gratis for alle som forplikter seg til å holde et årlig kurs for Klatreklubben Ålesund (lønnet arbeid). Hvis ikke du holder et kurs i løpet av 12 mnd. etter gjennomført kurs, vil du bli fakturert 1600 kroner.

 

Praktisk info:

 • Dato: 17. og 18. august 2018
  • Fredag: Kl. 16:00 – 22:00
  • Lørdag: Kl. 08:00 – 14:00
 • Sted: Sparebanken Møre Arena
 • Instruktør: Ola Roalkvam
 • Antall plasser: 6 deltakere
 • Bindende påmelding: styreleder@klatreklubben.no 

 

Opptakskrav:

 • Fylt 16 år ved kursstart. Deltakere mellom 16 og 18 år vil ha et begrenset arbeidsområde.
 • Minimum 1 års erfaring med klatring og sikring på led inne eller ute.
 • Må kunne lede ruter på bolter sikkert og metodisk.
 • For å delta på kurset må man ha registrert brattkort på www.brattkompetanse.no.

 

Kurset kvalifiserer til å:

 • Være instruktør og kursleder på innføringskurs inne
 • Organisere klatring som aktivitet innendørs for barn, ungdom osv.
 • Gjennomføre topptaukort- og brattkortprøver

 

Mer infohttps://klatring.no/klatreleder-inne

 

 

 

Vennlig hilsen

 

Ola Roalkvam

Styreleder

Tlf.: 99373230

E-post: styreleder@klatreklubben.no

www.klatreklubben.no

Klatreklubben Ålesund